Třebíč potřetí ocení dobrovolníky – nominovat můžete i vy

Podle přezdívky Srdíčko, kterou měl Antonín Hobza – zakladatel skautingu v Třebíči – dostala jméno cena, kterou v Třebíči uděluje dobrovolníkům Rada dětí a mládeže kraje Vysočina (RDMKV) a Město Třebíč. V tuto chvíli je možné nominovat dobrovolníky v rámci třetího ročníku udílení ceny.

“V Třebíči pracuje celá řada organizací, které se věnují dětem a mládeži. Většina z nich pracuje na dobrovolnickém základě. Práce dobrovolníků není úplně snadná a zahrnuje často stovky hodin ročně.“ říká Jan Burda z RDMKV a dodává: „Smyslem ceny ale není jen ocenit dobrovolníky, kteří pravidelně a nezištně pracují ve svém volném čase s dětmi a mládeží. Chceme i upozornit na problematiku dobrovolnictví jako takového.“

Na cenu může být nominován každý, kdo je starší osmnácti let a vykonává nebo vykonával pravidelnou dobrovolnou činnost ve prospěch dětí a mládeže v jejich volném čase na území města Třebíče minimálně tři roky.

„Práce s dětmi a mládeží organizacích, oddílech nebo klubech se může zvenku zdát jako ‚hraní si s dětmi’, skutečnost je však mnohem náročnější. Vedoucí jsou pro děti přirozeným vzorem a jsem přesvědčen o tom, že mají zásadní vliv i na jejich výchovu,“vysvětluje Jan Burda.

Tři pilíře správné výchovy

Rodina, škola a volný čas jsou tři pilíře správné výchovy dětí a mládeže. O to víc je obdivuhodné, když se někdo věnuje výchově dětí dobrovolně a bez nároku na jakoukoli odměnu. Cena Třebíčské Srdíčko je proto výrazem obrovské úcty a poděkování těmto lidem.

V minulých letech byli oceněni:
Helena Nosková – zakladatelka a sbormistryně pěveckého souboru Slunko,
Pavel Sitauer – zakladatel skautské esperantské ligy,
manželé Stejskalovi, kteří svůj život spojili s třebíčským Sokolem
Nikol Viceníková – mladá skautská vedoucí
Rudolf Novotný – dlouholetý trenér biatlonu
manželé Bublanovi – ikony třebíčského skautingu

Znáte někoho, ve svém okolí, kdo se věnuje práci s dětmi a mládeží? Nominovat někoho na cenu můžete i vy. Nutné je zaslat do 10. ledna nominační formulář, který je k dispozici na webu www.trebicskesrdicko.cz.

V případě dotazů neváhejte kontaktovat Radu dětí a mládeže kraje Vysočina na mailu info@rdmkv.cz nebo na telefonu 777 750 131.

Více informací: Jan Burda 777 750 131, predseda@rdmkv.cz

Comments are closed.