TŘEBÍČ OPĚT PODPOŘÍ PROJEKTY MLADÝCH

TZ Třebíč opět podpopří projekty mladých lidí 01Třebíč – Vždy je dobře, když se mládež zajímá o dění ve svém městě. A je také dobře, když to zajímá představitele města a dobré nápady pomohou zrealizovat přidělením finančních prostředků. Program Mládež kraji je přesně takový. Díky finančním prostředkům města a ministerstva školství se v Třebíči minulý rok podařilo zrealizovat šest zajímavých projektů.

„Podpořili jsme přehlídku dětského amatérského divadla Hučka nebo projekt s názvem Nikdy to nevzdávej, který ukázal, že tanec není jen dřina, ale i zábava,“ říká místostarosta města Milan Zeibert a dodává: „podpořili jsme i výstavbu nové rozjezdové rampy v baikeparku pod lagunou, projekt popularizující třídění odpadu, venkovní výstavu mladých třebíčských umělců a tanečně – žonglérský projekt.“

Všechny projekty byly realizovány lidmi ve věku od patnácti do dvaceti šesti let. Koordinace se nejen v Třebíči, ale v celém kraji ujala Rada dětí a mládeže kraje Vysočina. „Pro nás je velmi podstatné, že se nám podařilo zapojit mladé lidi do dění ve městě. Všechny projekty byly velmi kvalitní nejen svým zpracováním, ale i realizací. Bylo dobře vidět, že mladí lidé to nedělají pro peníze, ale pro podstatu a cíle svých nápadů,“ upřesňuje Jan Burda – předseda představenstva Rady dětí a mládeže kraje Vysočina.

Dobrou zprávou je, že projekt Mládež kraji bude pokračovat i v roce 2016. „Stejně jako minulý rok budou kvalitní projekty mladých lidí podpořeny částkou 5000 – 30000 korun. Nápady je možné registrovat do 21. března,“ dodává Burda.

Veškeré podrobnosti včetně podmínek realizace a možnosti registrace najdou zájemci na webu www.projektprotebe.cz.

Jan Burda

Comments are closed.