PROJEKT MLÁDEŽ KRAJI MŮŽE FINANČNĚ PODPOŘIT I TVŮJ NÁPAD

letacek_a5Kraj Vysočina – Téměř šedesátka mladých lidí z Vysočiny v minulém roce zrealizovala své vlastní nápady, kterými
vylepšili svou obec nebo zorganizovali nějakou akci pro veřejnost. Projekt Mládež kraji celkově využilo čtrnáct
neformálních skupinek mládeže. Podle hodnocení zástupců měst byl zájem mladých lidí docela příjemně překvapující a lze jeho první ročník hodnotit velmi kladně.

Nyní startuje druhý ročník tohoto programu. Mladí lidé mají opět možnost získat finanční prostředky na své projekty, kterými budou chtít zlepšit život ve svém okolí. Díky podpoře Kraje Vysočina a okresních měst se do projektu mohou zapojit mladí lidé z celého kraje s výjimkou Jihlavy a Pelhřimova. V těchto dvou městech zatím probíhají jednání o jejich zapojení. Program „Mládež kraji“ realizuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina ve spolupráci s Ministerstvem školství. Celková částka připravená pro jednotlivé projekty je více než 700 000 korun.

„V rámci projektu zafinancujeme zajímavé nápady mladých lidí na zlepšení života ve městě. Částkou 5 – 30 tisíc korun budeme podporovat nejrůznější aktivity – akce pro děti, aktivity na podporu seniorů, zlepšení prostředí ve městě, pomoc hendikepovaným, a tak dále.“ říká koordinátor projektu a předseda Rady dětí Jan Burda.
Žádat o finanční příspěvek může skupina minimálně 4 lidí ve věku 15 – 26 let. Projekty bude možné realizovat od 1. 6. 2016 – 20. 12. 2016.
„Jeden ze skupiny mládežníků musí být starší 18 let. Žadatelé nejdříve předloží své projektové záměry, následně budou pozváni na víkendové školení a potom budou svoje projekty prezentovat před komisí, která rozhodne o jejich podpoře.“ dodává Jan Burda.

Veškeré podrobnosti o projektu najdou zájemci na facebookové stránce Mládež kraji – Vysočina nebo na webu www.projektprotebe.cz, kde až do 21. března probíhá i sběr projektových záměrů.
Více informací: Jan Burda, 777 750 131, info@rdmkv.cz

Rada dětí a mládeže kraje Vysočina vznikla v roce 2001 nejen za účelem koordinace všech neziskových organizací působících v kraji Vysočina, ale také za účelem zprostředkování komunikace mezi nimi a orgány státní správy a zajištění přísunu informací všem členům i zájemcům z řad veřejnosti. V současné době sdružuje více než 20.000 individuálních členů ve dvacítce organizací.

V současné době realizuje několik projektů. Například www.projektprotebe.cz, www.tabory-vysocina.cz, www.volnycas-vysocina.cz a další. Více informací o RDMKV je na webu www.rdmkv.cz

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *